Trendy kolorystyczne w Twoim wnętrzu

Jakie kolory będą modne jutro? W jaki sposób powstają nowe materiały? Jakie materiały dają poczucie nowoczesności? Obserwując na bieżąco aktualne tendencje w zakresie aranżacji wnętrz można na tej podstawie przewidywać przyszłe trendy.

Nowe tendencje to ciągle zmieniające się prądy wzornictwa, znajdujące swoje odzwierciedlenie także w aranżacji powierzchni, jej formach i strukturze. Mimo iż trend nigdy nie jest zjawiskiem stałym i ulega ciągłym zmianom, zawsze można go odczytać lub „wydestylować” z ogromnej ilości aktualnie obserwowanych tendencji kolorystycznych, modnych kształtów i materiałów. Teraz ponownie nadchodzi okres „niekolorowy”. Wszystkie aktualne tendencje – z wyjątkiem jednego stylu – zmierzają w tym właśnie kierunku. Obok kolorystyki na pierwszy plan wysuwa się inna subtelna cecha – struktura powierzchni oraz jej optyczne dodatkowe zalety. Zastosowanie nowych technologii pozwala na uzyskanie w tym zakresie zaskakujących efektów. W związku z tym właściwości materiałów, które normalnie pozostają na drugim planie, nabierają nowego, nieznanego dotychczas znaczenia.

 

fot 1

Authentic_life Współczesny styl przeżywania natury

Orzeźwiająca i przewiewna oaza w zgiełku codziennego życia. Authentic_life zaprasza na relaks we własnym domu pełnym żywych faktur i naturalnych tonacji. Zieleń stanowi w tym wnętrzu nie  barwny akcent, ale oddaje całe nastawienie do życia. Ten, kto tu mieszka  posiada zrozumienie dla środowiska naturalnego i składa swoje osobiste wartości w ręce natury. Authentic_life to nowa interpretacja łączenia naturalności z wysoką jakością życia. Aranżacja tego wnętrza wydaje się podporządkowana spojrzeniu na to, co istotne. Funkcjonalne, o prostych liniach elementy meblowe z naturalnych materiałów hołdują trwałości i długowieczności.

 

 

 

 

fot 2

Dzięki technice dekoracyjnej ArteTwin powierzchnie poddają się projektowaniu według indywidualnych potrzeb i na wiele sposobów. Niejednorodna faktura koloru i tła tworzy ciekawe kontrasty.

 

 

 

 

 

FanstasticFleece LINO 

Ten wzór tapety mineralnej z włókna szklanego ożywia ściany, ponieważ zapewnia coś więcej niż tylko doznanie dotykowe. Deco Lasur wprowadza na powierzchnię interesujące jasno – ciemne efekty.

Urokliwość pomieszczeń i ich naturalny charakter możemy podkreślić stosując drewniane belki stropowe wykonane z syntetycznych materiałów, idealnie „udające” naturalne drewno. Belki te występują w różnych rozmiarach, tak więc można je dostosować zarówno do wyższych jak i niższych pomieszczeń.

 

fot 3

RE:URBAN Cichy bunt przeciwko zwyczajności

Miłośnicy unikatowych staroci, przedmiotów z pchlego targu i pamiątek z dalekich krajów nieustannie poszukują kolejnych „perełek” do swojego wnętrza. Aranżacja w tym stylu stanowi odzwierciedlenie indywidualnego gustu poszukiwacza staroci i jest efektem osobistej interpretacji przyjemności. Trend ten wydaje się z pozoru przypadkowy, mieszają się w nim kombinacje koloru, materiału i struktury. Przyjazne, ale wyraźne barwy i geometryczne wzory w stylu etnicznym przypominają wiele różnych kultur. Starocie jako elementy wystroju są ostrożnie wplecione w klimat całości nadając jej indywidualny charakter. RE:URBAN oznacza otwartość oraz prawdziwą radość życia i stanowi formę  nastawienia do konsumpcji.

 

 

 

 

 

 

fot 4Warto wykorzystać potencjał żywych, soczystych barw. Siła koloru, jaką oferuje farba PremiumColor, może być wykorzystana wszechstronnie i stwarza miejsce na własną inicjatywę. Użycie jako tła matowych, monochromatycznych struktur sprawia, że zastosowana kolorystyka wyraźnie wychodzi na pierwszy plan i zyskuje intensywność.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot 5

Sensual Delight ROZKOSZOWANIE SIĘ WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI

„SENSUAL DELIGHT” to przestrzenne ucieleśnienie zmysłowej kobiecości. Zmysłowość stanowi tu ważne doświadczenie pomiędzy własnym ciałem, a jego otoczeniem, które obfituje w fascynujące efekty dekoracyjne. Krągłe kształty i płynne formy przenikają się nawzajem i współgrają z surowością pomieszczenia. Delikatne refleksy świetlne załamują się na mglistych strukturach pełnych pastelowych niuansów. Jedwabiste, połyskujące powierzchnie są namacalne, dopełniają całości i tworzą miejsce niewyobrażalnie zmysłowej harmonii i spokoju. „SENSUAL DELIGHT” na pierwszym miejscu stawia indywidualną potrzebę wyciszenia oaz zgody ciała, umysłu, duszy, a także wprawia w zapomnienie w codziennym życiu.

 

 

 

 

 

 

Extra Ordinary Od szlachetnej patyny po nowoczesne dzieje

fot 6

Przygaszony złoty połysk na ścianach okazuje się dostojną patyną, a wykwintne meble z przymrużeniem oka traktują klimat dawnych epok. Gra iluzji i rzeczywistości… Extra ordinary łączy czarującą nowoczesność z rustykalną historią we wspólnym dziele sztuki i stwarza ponadczasowe wnętrze pełne dobrobytu. Imponujące techniki dekoracyjne w odcieniach przygaszonego złota i szlachetnej platyny, jak również imitacja marmuru w kolorze kości słoniowej przypominają przepych minionych dni. Prawie niezauważalne wzorzyste elementy współczesne są zaaranżowane w wystroju klasycznym, a więc równie dobrze romantyk mógłby nazwać to wnętrze swoim domem.

 

Źródło: Caparol

©2013 Kolor System - Wszelkie prawa zastrzeżone.